Новини

Реагуючи на численні звернення с.г. товаровиробників, Центр професійних бухгалтерів (Центр) узагальнив і надає наступні відповіді:

До уваги с.г. товаровиробників!

Реагуючи на численні звернення с.г. товаровиробників, Центр професійних бухгалтерів (Центр) узагальнив і надає наступні відповіді:

1. Процедура спрощеного ліцензування зберігання пального – це ще не Закон. Законопроект №2317 пройшов тільки перше читання. Після цього повинно бути друге читання, підписання головою Верховної Ради, Президентом і публікація в Голосі України.

2. Згідно чинного на даний час Закону №481 с.г. товаровиробники, які зберігають пальне, повинні отримати ліцензію на його зберігання. За відсутність такої ліцензії передбачено 500 тис. грн. штрафу. Для отримання ліцензії с.г. товаровиробник повинен подати в обласну податкову ВЕСЬ ПАКЕТ документів, визначений ст.15 Закону №481.

3. Протягом липня-вересня 2019 року в процесі проведення щоквартальних семінарів Центр надав с.г. товаровиробникам – учасникам семінарів заповнені зразки документів для проходження ліцензування зберігання пального. Дані зразки знаходяться у Спецвипуску Центру №3/2019.

4. По Закону №481 для видачі ліцензії або відмови від її видачі у обласної податкової є 20 к.д. днів з дня одержання документів. Тому, якщо с.г. товаровиробник планує зберігати у стаціонарних ємностях пальне станом на 01.01.2020 р., йому треба подати до 06.12.2019 р. включно ВЕСЬ ПАКЕТ документів на ліцензування, в тому числі документи на право власності/користування земельною ділянкою, на введення місць зберігання пального в експлуатацію та дозволи на роботи і експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

5. Подаючи Заяву на отримання ліцензії і додаючи документи через M.E.Doc товаровиробник отримає відхилення, оскільки форма Заяви не затверджена нормативно-правовими актами. Тому подачу документів рекомендуємо зробити або поштою, або особисто.

6. Отримавши у грудні 2019 року відмову у видачі ліцензії від обласної податкової через не надання ВСЬОГО ПАКЕТУ документів, с.г. товаровиробник матиме можливість використати цей факт для оскарження можливих у майбутньому претензій податківців про необхідність сплати штрафу в 500 тис. грн. за зберігання пального при відсутності ліцензії станом на 01.01.2020 р. С.г. товаровиробник матиме можливість доводити, в тому числі, і в судовому порядку, що він доклав усіх зусиль, спрямованих на дотримання закону №481 і отримання ліцензії.

7. З моменту набуття чинності норм законопроекту № 2317 (припустимо, з 01.01.2020 р.) для отримання ліцензії на право зберігання пального с.г. товаровиробники повинні будуть подати в обласну податкову лише Заяву на отримання ліцензії і Копію платіжного доручення про річну плату за ліцензію в сумі 780 грн. І цього буде достатньо для успішного отримання ліцензії на зберігання пального.

8 Норми законопроекту № 2317 в тому вигляді, в якому вони є зараз, не відміняють ні півміліонний штраф за відсутність ліцензії, ні річну плату за ліцензію.

9. Зважаючи на те, що за один день нам надходить більше 300 дзвінків, ми дякуємо Вам за довіру і просимо вибачення за відсутність технічної і фізичної можливості надавати відповіді індивідуально. 

 


Коментарі