Актуальні питання практики

Заправка чужої техніки

Нове визначення реалізації пального (п.п. 14.1.212 ПКУ) відносить до неї будь-які операції з фізичної передачі пального (у тому числі, й без переходу на нього права власності) з акцизного складу/акцизного складу пересувного.

Проте в цій нормі є застереження про те, що не вважаються реалізацією операції з фізичної передачі пального, з якого сплачений акцизний податок, для використання виключно для потреб власного споживання госпсуб’єктами, які не є розпорядниками акцизного складу.

У договорах робіт/послуг с.г техніки рекомендуємо зазначати: «робота виконується на пальному Замовника, яке не реалізується Виконавцю, а використовується виключно для власного споживання Замовника за нормами використання в межах господарської діяльності Замовника. Замовник не є розпорядником акцизного складу та не є платником акцизного податку в розумінні норм Податкового Кодексу України».

В ІПК від 03.07.2019 р. №3071/6/99-99-15-03-02-15/IПК ДФС зазначає, якщо ПММ передаються контрагенту (виконавцю) виключно для використання їх при наданні власнику ПММ – замовнику послуг з обробки його с.г. угідь, але при цьому не відбувається передача виконавцю права на розпоряджання ПММ, то податкових наслідків з ПДВ при здійсненні такої передачі не виникає.

 


Коментарі