Актуальні питання практики

Закон 1444-ІХ

Законом України від 18.05.2021 р. 1444-IX внесено зміни у Земельний кодекс України:

Ст. 135. Ч. 2. Земельні торги проводяться у формі електронного аукціону в режимі реального часу в мережі Інтернет, за результатами проведення якого укладається договір купівлі-продажу, оренди, суперфіцію, емфітевзису земельної ділянки з переможцем земельних торгів, який запропонував найвищу ціну за земельну ділянку, що продається, або найвищу ціну за придбання прав емфітевзису, суперфіцію, або найвищий розмір орендної плати, зафіксовані під час проведення земельних торгів.

Земельні торги проводяться в електронній торговій системі, що перебуває у державній власності. …

Для проведення земельних торгів організатор земельних торгів укладає з оператором електронного майданчика, підключеного до електронної торгової системи, договір про організацію та проведення земельних торгів.

Ч. 3. Організатор земельних торгів з продажу ділянки зобов’язаний письмово повідомити про проведення таких торгів суб’єкта переважного права на її купівлю не пізніше ніж за 30 к. д. до дня проведення земельних торгів. Справжність підпису на повідомленні засвідчується нотаріально.

Ч. 7. Реєстраційний внесок (не підлягає поверненню – Авт.) за лотом встановлюється у розмірі 0,1 мінімальної зарплати на 1 січня року, в якому оприлюднюється оголошення про проведення земельних торгів. Гарантійний внесок (не переможцям повертається, а переможцю зараховується – Авт.) становить 30 % стартової ціни продажу земельної ділянки чи прав емфітевзису, суперфіцію або 30 % стартового розміру річної орендної плати, але не може бути більше 2500 прожиткового мінімуму для працездатних осіб на 1 січня року, в якому проводяться земельні торги (зараз 5 675 000 грн.).

Ч. 8. Реєстраційний та гарантійний внески сплачуються особою, яка бажає взяти участь у земельних торгах, на … окремі рахунки оператора електронного майданчика, з якого така особа бажає взяти участь в земельних торгах.

Ст. 136. … Ч. 3. Площа земельної ділянки с.г. призначення державної або комунальної власності, права оренди, емфітевзису якої виставляються на земельні торги, не може перевищувати 20 га.

Ст. 137. .. Ч. 6. Земельні торги проводяться не раніше 30 днів та не пізніше 45 днів з дня оприлюднення оголошення про проведення земельних торгів.

Ч. 14. Земельні торги проводяться за процедурою визначення переможця, під час якої учасники мають можливість поетапного збільшення своїх цінових пропозицій протягом трьох раундів торгів. …

Розмір мінімального кроку торгів становить 1 % стартової ціни лота. Розмір максимального кроку торгів не обмежується.

… 16. Договір за результатами проведення земельних торгів укладається між організатором та переможцем земельних торгів протягом 20 р. д. з дня, наступного за днем формування протоколу про результати земельних торгів.

 


Коментарі