Актуальні питання практики

Єдиний рахунок для сплати податків з 1 січня

Відповідно до Закону України від 04.10.2019 р. № 190-IX та Порядку, затвердженого постановою КМУ від 29.04.2020 р. № 321 використання єдиного рахунку для сплати податків з 01.01.2021 р. справа добровільна.

На ЄР можна перераховувати ПДФО, ВЗ, ЄСВ, ЄП. Не можна буде туди закидати ПДВ, пальний акциз, частину чистого прибутку держпідприємств.

Про своє бажання використовувати ЄР треба повідомити податківцям через Електронний кабінет за формою J/F 1307001. В період використання ЄР кошти, перераховані на окремі рахунки, є помилково сплаченими.

Алгоритм роботи ЄР такий:

1) підприємство перераховуєте гроші на ЄР. З моменту отримання банком платіжки для зарахування коштів на цей рахунок вважається, що обов’язок зі сплати податків/зборів виконано (п. 35.2 ПКУ з 01.01.2021 р.);

2) податківці отримують підтвердження від Казначейства про рух коштів на ЄР (п. 12 Порядку № 321);

3) податківці розподіляють кошти за окремими податками/зборами. Для цього щодня (окрім вихідних і святкових днів) вони направлятимуть Казначейству спеціальний реєстр у розрізі кожного платника. На підставі цього реєстру Казначейство перераховуватиме гроші до відповідного бюджету.

При складанні реєстру податківці орієнтуватимуться на: 1) інформацію з банківських платіжок; 2) декларації, за якими настав строк сплати податкових зобов’язань з урахуванням уточнюючних декларацій; 3) звіти з ЄСВ, за якими настав строк сплати зобов’язань; 4) іншу податкову інформацію згідно з ПКУ.

Сталі авансові платежі повинні, перераховуватися до бюджету з ЄР з урахуванням інформації з платіжки. Чекати декларацію податківці не будуть. Платежі можна буде згрупувати в одній платіжці або розкидати по різних.

Оскільки користуватися ЄР не обов’язково, то поки радимо не переходити на його застосування, а подивитися, як він працюватиме.

 


Коментарі