Актуальні питання практики

Які документи розглядає ДФС при перевірці трудових відносин?

ДФС у Черкаській області у жовтні 2018 року зазначило, що відповідно до п. 80.6 ПКУ під час проведення фактичної перевірки в частині дотримання законодавства щодо оформлення трудових відносин з працівниками, зокрема, перевіряються: штатний розклад і наказ про його затвердження, зміни; книги обліків наказів, руху трудових книжок; кадрові накази й накази по основній діяльності; табелі обліку робочого часу; трудові договори (контракти), зміни і доповнення до них; трудові книжки працівників і вкладиші до них; повідомлення ДФС про прийняття працівника на роботу, наказ (розпорядження) і заява про прийняття на роботу; цивільно-правові договори; документи, що підтверджують нарахування й виплату заробітної плати, авансу, індексації, відпускних і інших нарахувань працівникам; податкова звітність та звітність з єдиного внеску;

Платники податків зобов’язані забезпечити зберігання документів, визначених п. 44.1 ПКУ (первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов’язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством), а також документів, пов’язаних із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом не менш як 1095 днів (2555 днів – для документів та інформації, необхідної для здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до ст. 39 ПКУ) з дня подання податкової звітності, для складення якої використовуються зазначені документи, а у разі її неподання – з передбаченого ПКУ граничного терміну подання такої звітності.

Згідно з Переліком №578/5 строк зберігання первинних і бухгалтерських документів становить три роки за умови завершення перевірки контролюючими органами з питань дотримання податкового законодавства. У разі виникнення спорів (суперечок), порушення кримінальних справ, відкриття судами провадження у справах документи зберігаються до ухвалення остаточного рішення.

Документи, які містять інформацію про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу, зберігаються п’ять років.

Статтею 121 ПКУ передбачено фінансову відповідальність платника податків за незабезпечення зберігання первинних документів, облікових та інших регістрів, бухгалтерської та статистичної звітності, інших документів з питань обчислення і сплати податків та зборів протягом установлених ст. 44 ПКУ строків їх зберігання та/або ненадання платником податків контролюючим органам оригіналів документів чи їх копій при здійсненні податкового контролю у випадках, передбачених цим Кодексом. Сума штрафу становить 510 грн., а в разі повторного вчинення – 1 020 грн.


Коментарі