Актуальні питання практики

Використання бочки з пальним для заправки с.г. техніки

В зверненні на отримання ІПК від 15.01.2020 р. №112/6/99-00-04-01-01-06/ІПК ФГ поставило питання: чи перевезення бочки з пальним для заправки власної с.г. техніки в полі належить до «переміщення пального», чи є акцизним складом орендована бочка з пальним, чи необхідно отримувати ліцензію на право зберігання пального у разі зберігання пального для потреб власного споживання?

Відповідь податківців: ПКУ не передбачено визначення поняття «переміщення пального». Якщо суб’єкт господарювання здійснює діяльність із зберігання пального, він зобов’язаний отримати ліцензію на право його зберігання (ч. 8 ст. 15 Закону №481). Проте, ч. 21 ст. 15 Закону №481 визначено, що суб’єкти, які здійснюють, зокрема, зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на зберігання пального не отримують.

 


Коментарі