Актуальні питання практики

Спрощене ліцензування зберігання пального

25.10.2019 р. у Верховну Раду України внесено альтернативний законопроект №2317 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України (щодо покращення адміністрування акцизного податку)», яким передбачено внесення змін в ПКУ та Закон №481 від 19.12.1995 р.

Податковий кодекс України … 14.1.61. … Не є акцизним складом пересувним:

а) транспортний засіб, що використовується суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу та платником акцизного податку, для переміщення на митній території України власного пального або спирту етилового для потреб власного споживання чи промислової переробки;

б) паливний бак транспортного засобу.

14.1.212. … До власного споживання також відносяться операції із  заправлення пальним за договорами підряду, при  одночасному виконанні  таких умов:

а) замовники за договорами підряду не здійснюють реалізацію пального іншим особам крім реалізації бензолу поза межі митної території України в митному режимі експорту;

б) заправлення здійснюється в паливний бак машин, механізмів, техніки і обладнання для агропромислового комплексу,  паливний бак транспортних засобів спеціального призначення або паливний бак спеціального обладнання або пристрою, які:

призначені для виконання робіт на землях сільськогосподарського або лісового призначення, або землях наданих гірничим підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, а також для виконання робіт з будівництва доріг;  

належать іншим особам;

виконують роботи протягом терміну дії договору підряду виключно на зазначених у цьому пункті землях, які знаходяться у власності або користуванні замовника 

в) транспортні засоби, які здійснюють заправлення  в паливний бак машин, механізмів, техніки і обладнання для агропромислового комплексу, в паливний бак транспортних засобів спеціального призначення або в паливний бак спеціального обладнання або пристрою, які визначені в підпункті «б» цього підпункту повинні бути обладнані витратомірами-лічильниками на кожному місці наливу  пального з такого транспортного засобу.

Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального»

Стаття 15. … Суб'єкти господарювання, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до 5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або на зберігання пального не отримують.

… дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

… Суб'єкти господарювання, які здійснюють зберігання пального, яке не реалізовується іншим особам і використовується виключно для потреб власного споживання чи промислової переробки, копії зазначених документів не подають. Такі суб'єкти господарювання у заяві зазначають, про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів (ємностей), які використовуються для зберігання пального та їх фактичне місце розташування.

Стаття 17. Відповідальність за порушення норм цього Закону Доповнити частиною: … надання послуг із зберігання пального іншим суб’єктам господарювання та/або реалізація пального іншим особам на підставі ліцензії на зберігання пального отриманої відповідно до абзацу другого частини сорок першої п’ятнадцятої статті цього Закону - 500000 гривень.

 


Коментарі