Актуальні питання практики

Штрафи за неподання єдиної звітності з ПДФО/ВЗ/ЄСВ

П. 119.1 ПКУ встановлена відповідальність за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів фізособам і утриманих податків, якщо такі помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань у розмірі 1020 грн.

Ті самі дії протягом року тягнуть за собою накладення штрафу 2040 грн.

Передбачені п. 119.1 ПКУ штрафи не застосовуються у випадках, якщо після подання форми за звітний період платник подає новий розрахунок з виправленими показниками до закінчення граничного строку подання такого розрахунку за такий самий звітний період або подає у наступних податкових періодах уточнюючу.

За п. 119.3 ПКУ штрафи, передбачені пунктами 119.1 і 119.2 ПКУ, не застосовуються у випадках, якщо помилки щодо ідентифікаційного номера були виправлені податковими агентами самостійно, у т. ч. протягом 30 к.д. з дня надходження повідомлень про помилки, виявлені контролюючим органом.

Застосовується і адміністративна відповідальність у вигляді попередження або штрафу на посадових осіб від 2-х до 3-х нмдг (від 34 до 51 грн.). За повторні дії протягом року – від 3-х до 5-и нмдг (від 51 до 85 грн.).

Оскільки до 30 квітня продовжує діяти карантин, фінансових штрафів за вищенаведені порушення не буде. Але адмінштраф залишається.

 


Коментарі