Актуальні питання практики

Переміщення пального ТЗ – не акцизними складами

Для переміщення на митній території України власного пального для потреб власного споживання транспортні засоби, що використовуються суб’єктом господарювання, який не є розпорядником акцизного складу повинні обліковуватися в Переліку транспортних засобів, що переміщують пальне або спирт етиловий (ІПК від 11.10.2019 р. № 734/6/99-00-04-02-05-15/ІПК).

Якщо пальне переміщається на митній території України транспортними засобами, відсутніми в Переліку транспортних засобів, які переміщають пальне, порушникам загрожує тимчасове вилучення контролюючими органами (до винесення рішення суду) цього пального і транспортних засобів з вільного обороту і подання матеріалів до суду для винесення постанови про їх конфіскацію в дохід держави (п. 228.3 ПКУ, ЗІР 116.12).

Тобто, якщо підприємство не є платником акцизного податку, воно все одно зобов’язане подати заявку на переміщення пального. Форма і Порядок заповнення такої заявки затверджені наказом Мінфіну від 08.05.2019 р. № 188.

Заповнюють заявки виключно суб’єкти господарювання, що не є розпорядниками акцизних складів, які переміщають ВЛАСНЕ ПАЛЬНЕ для власного використання або переробки (незалежно від того, хто є власником транспортного засобу). Власник пального здійснює суцільну нумерацію заявок, складених протягом календарного року (п. 8 розд. І Порядку № 188).

 


Коментарі