Актуальні питання практики

Особливості подання довідкового Податкового розрахунку: роз’яснення Пенсійного і Мінфіну (лікарняні, декретні, реєстрація в центрі зайнятості, вихід на пенсію)

Лист ПФУ від 22.01.2021 р. №2800-050102-1/2832, лист МФУ від 27.01.2021 р. №11220-02-62/2362. Тип «довідковий» подається по страхових випадках з 01.02.2021 р. для призначення лікарняних, допомоги по вагітності та пологах, допомоги по безробіттю та призначення/перерахунку пенсії в Пенсійному фонді. Якщо проставлена позначка:

- «для призначення пенсії» (додатки Д1 (рядок 035), Д5 (рядок 036) та Д6 (рядок 034) за наявності в них інформації щодо застрахованої особи), то додатки мають містити відомості для призначення пенсії по застрахованій особі до дати формування заяви на призначення пенсії;

- «для призначення матеріального забезпечення, страхових виплат» (додаток Д1 (рядок 035) та за потреби додаток Д5 (рядок 036)) – потрібно вказати відомості для призначення інших соцвиплат по застрахованій особі.

Періодичність подання довідкових звітів не прописана, довідковий Податковий розрахунок подається за наявності підстав для його подання. Відповідальності за неподання звітності з типом «Довідковий» немає.

Пенсія. Якщо працівник іде на пенсію, довідковий Розрахунок подається після того, як працівник подасть заяву про призначення пенсії. Про необхідність подання роботодавець дізнається або зі звернення від Пенсійного фонду, або від працівника.

Лікарняні/декретні. Якщо працівник претендує на лікарняні/декретні, довідковий Розрахунок подається раніше або разом із поданням заяви-розрахунку до ФСС. Якщо в заяві-розрахунку працівників декілька, то і в довідковому Розрахунку зазначається інформація по декількох працівниках. На подання заяви-розрахунку відведено 5 р. д. з дати прийняття комісією (уповноваженим) із соцстрахування рішення про призначення лікарняних. Протягом 10 р. д. після надходження заяви-розрахунку фахівці ФСС мають перевірити наявність даних про страхувальників у Державному реєстрі соц. страхування, дані про сплату ЄСВ, коректність нарахованих виплат.

Інформація про одних і тих самих осіб може бути відображена двічі: вперше – у «Довідковому» розрахунку посередині кварталу, вдруге – у квартальному «Звітному» після закінчення кварталу.

Але, якщо заява-розрахунок до ФСС подається, наприклад, 01.04.2021 р., то подавати треба вже звітний Розрахунок (у жодному разі не «Довідковий») за I квартал 2021 р. (з даними про всіх фізосіб, які отримували у I кварталі доходи).

У зв’язку з тим, що подання довідкового розрахунку ускладнює адміністрування соц. виплат і пенсії, 02.03.2021 р. на сайті ПФУ з’явився законопроєкт про зміни до п. 51.1 та пп. «б» п. 176.2 ПКУ, яким передбачено місячний період для єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ.


Коментарі