Актуальні питання практики

Новий екстериторіальний порядок погодження документації із землеустрою Держгеокадастром та реєстрації ділянок

01.05.2020 р. набула чинності постанова КМУ від 03.03.2020 р. №208, яка передбачає погодження усіх видів документації із землеустрою територіальними органами Держгеокадастру за принципом екстериторіальності з дотриманням неупередженості, усунення контактів між розробниками та експертами.

Документація на погодження подаватиметься лише в електронній формі та через особистий кабінет. Висновок про розгляд документації із землеустрою надсилатиметься розробнику на електронну пошту, скріплюватиметься лише ЕЦП та міститиме QR-код.

А постановою від 03.06.20 р. № 455 (чинна з 10.06.2020 р.) КМУ на 2 роки впровадив екстериторіальну держреєстрацію земельних ділянок у ДЗК, яка передбачає 1) можливість подання заяви на держреєстрацію ділянки будь-якому кадастровому реєстратору, а не тільки по місцю розташування земельної ділянки; 2) скорочення строку реєстрації з 14 до 7 р. д. Тепер для реєстрації ділянки заявник або розробник документації подає через ЦНАП документацію із землеустрою на папері та переведену в електронний формат (до 3 Мб).

 


Коментарі