Актуальні питання практики

Чи повинен аграрій відповідати на запит про отримання інформації від органів ДПС в період карантину?

Вимогами п. 52-8 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ встановлено, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого КМУ, зупиняється перебіг строків, встановлених ст. 73 і ст. 78 ПКУ щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів щодо відшкодування з бюджету ПДВ та/або з від’ємного значення з ПДВ).

Тобто, податкові органи не позбавлені права і можуть складати та надсилати запити платникам податків під час карантину. Але аграрії можуть порушувати строки у 15 (або 10) робочих днів (п. 73.3 ПКУ) щодо відповіді на запит під час карантину і це не може призвести до призначення та проведення позапланової виїзної чи невиїзної перевірки.

 


Коментарі