Актуальні питання практики

Чи обов’язкове застосування токенів для зберігання електронних підписів та печатки?

З 07.11.2018 р. набув чинності Закон України «Про електронні довірчі послуги» від 07.10.2017 р. № 2155-VIII, де в ч. 2 ст. 17 Закону вказано, що надавачі електронних довірчих послуг (органи влади, самоврядування, підприємства, установи та організації державної форми власності, держреєстратори, нотаріуси) для реалізації своїх повноважень застосовують виключно засоби кваліфікованого електронного підпису чи печатки (КЕП), які мають вбудовані апаратно-програмні засоби, що забезпечують захист записаних на них даних від несанкціонованого доступу, від безпосереднього ознайомлення із значенням параметрів особистих ключів та їх копіювання.

22.05.2019 р. набрав чинності Закон України від 16.05.2019 р. №2725-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про електронні довірчі послуги», який зобов’язує використовувати засоби, що забезпечують захист записаних на них даних посадових осіб ДФС. Серед таких засобів токени.

Токен – багаторазовий компактний пристрій у вигляді USB-флешки, призначений для забезпечення інформаційної безпеки користувача, віддаленого доступу до інформації та використовується для ідентифікації його власника. Ціна токена 700 – 1900 грн. Для кожної пари ключів потрібен окремий токен. Одному підприємству потрібно три токена: для директора, головного бухгалтера і для печатки (2100 – 5700 грн.).

С.г. товаровиробники мають право, але на сьогодні НЕ ЗОБОВ’ЯЗАНІ купувати токени для зберігання на них своїх кваліфікованих електронних підписів або печатки (КЕП).

 


Коментарі